Wikidot

Wikidot

Stwórz szybko wiki w PL

Zalety

  • Prostota i czytelny wygląd
  • Możliwość wypróbowania wiki bez rejestracji
  • Wikidot Apps
  • Punkty karmy

Wady

  • Ascetyczny wygląd gotowych stron wiki

Niezbędny
10

Wikidot to serwis, który umożliwia stworzenie za darmo strony typu wiki. Najpopularniejsza tego typu witryna to Wikipedia, ale filozofia stron wiki nadaje się również do skromniejszych projektów.

Właściwa Wikipedia oparta jest o silnik MediaWiki, który trzeba pobrać i zainstalować na serwerze. Dzięki Wikidot nie musimy kupować miejsca na serwerze, ani czegokolwiek instalować. Rejestrujemy się w serwisie, podajemy nazwę strony, wybieramy URL i gotowe. Korzystając z Wikidot szybko i prosto stworzysz wiki na każdy interesujący Cię temat: Tibia, Metin2, WOW, czy Naruto. Na bardziej poważny temat również. Wikidot jest równie dobra do zastosowań profesjonalnych, jeśli potrzebujemy stworzyć stronę, na której wiele osób na raz będzie mogło wprowadzać zmiany.

Wikidot możemy przetestować nawet bez rejestracji, dzięki funkcji sandbox (piaskownica). Naszą wiki może współtworzyć wiele osób. Wikidot posiada prosty sposób na pokazanie ich aktywności. Jest to tak zwana karma. Obok awatara danego użytkownika pojawia się ikona z poziomem jego karmy, czyli zaangażowania w pracę nad wiki. Wikidot dostarcza nam również gotowe schematy wyglądu i kompozycji stron wiki dzięki Wikidot Apps.

Wikidot jest polskim projektem, tworzonym jednak przede wszystkim na rynek międzynarodowy, dlatego w polskim tłumaczeniu angielskiego interfejsu są jeszcze pewne braki.

Wikidot to doskonała strona, aby zacząć swą przygodę z wiki. Jeśli chcesz szybko i za darmo wypróbować tworzenie wiki, to Wikidot jest doskonałym wyborem.

Najczęściej pobierane Blog na web-apps

Więcej
Wikidot

Wypróbuj

Wikidot

Opinie użytkowników o Wikidot